System jakości w produkcji pierwotnej

Międzynarodowy obrót produktami rolnymi to nie tylko ich jakość wizualna, ale także jakość poświadczona certyfikatami. Poziomów certyfikacji produkcji jest kilka. Na rynku funkcjonują certyfikaty krajowe np. Integrowana Produkcja oraz certyfikaty unijne np. Cross Compliance, system oznaczeń geograficznych czy prywatne standardy takie jak GLOBALG.A.P. (Nature Module, GRASP, FSA) czy QS.

Dzięki doświadczeniu w zakresie prowadzenia gospodarstw, jak i rozległej wiedzy na temat systemów jakości udało nam się opracować unikalne rozwiązania w zakresie wdrażania takich standardów. Rolnicy oczekują nie tylko pomocy w przygotowaniu gospodarstw pod kątem spełnienia wymagań wynikających z poszczególnych systemów, ale także pomocy w prowadzeniu dokumentacji z nimi związanej. Niektóre standardy krajowe jak i unijne są objęte dofinasowaniem. W przypadkach takich certyfikacji nasza firma działa na podstawie pełnomocnictwa zarówno przed jednostką certyfikującą jak i agencjami płatniczymi.

W odróżnieniu od innych firm doradczych wiemy, że w przypadku systemów jakości, tak jak i w przypadku doradztwa produkcyjnego najważniejszy jest kontakt z klientem i wizyta w gospodarstwie, podczas której rolnik może rozwiać wszelkie swoje wątpliwości dotyczące zarówno samej dokumentacji jak i infrastruktury.

Dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie szybkość przepływu informacji opracowaliśmy wspólnie z firmą AGROVATIVE program informatyczny pozwalający prowadzić dokumentację gospodarstwa on-line. Dzięki takiemu rozwiązaniu np. dział sprzedaży obsługiwanej przez nas firmy ma dostęp do rejestru zabiegów ochrony u każdego swojego dostawcy obsługiwanego przez nasza firmę.