O nas

FreshMazovia to niezależna firma doradcza działająca nieprzerwanie od 2004 r. Naszą główną działalnością jest doradztwo w zakresie utrzymania jakości w pełnym łańcuchu dostaw owoców i warzyw. Pierwszy krok to doradztwo w zakresie produkcji. Naszym klientom oferujemy: szkolenia, pobieranie próbek gleby, analizę gleby wraz z zaleceniami nawozowymi, monitoring chorób i szkodników, program ochrony, a także pełen program doradczy.

Kolejnym obszarem naszej aktywności jest wdrażanie systemów jakości i bezpieczeństwa żywności w produkcji pierwotnej: Integrowana Produkcja, Cross Compliance, Unijny System Oznaczeń Geograficznych (Jabłko Grójeckie i Czosnek Galicyjski z Chroniony Oznaczeniem Geograficznym), GLOBALG.A.P., Rolnictwo Zrównoważone, Rolnictwo Ekologiczne i QS. Posiadamy również bogate doświadczenie we wdrażaniu systemów jakości i bezpieczeństwa żywności dla pakowni i przetwórstwa: HACCP, GLOBALG.A.P. opcja 2, ISO 22000, Rolnictwo Ekologiczne, IFS oraz BRC.

Wysoka jakość naszych usług została potwierdzona certyfikatem ISO 9001:2018 w zakresie doradztwa i szkoleń. Jednak najwyżej cenimy sobie zaufanie naszych klientów, których liczba zbliża się do 3000 i wciąż rośnie.

Podstawowe usługi

Obecnie rynek wymusza na producentach dbałość o najwyższą jakość owoców i warzyw. Pierwszym krokiem na tej drodze jest szkolenie w zakresie Integrowanej Produkcji. Nasza firma od 15 lat prowadzi z dużym sukcesem szkolenia w tym zakresie. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu naszych trenerów, których kompetencje są stale podnoszone poprzez uczestnictwo w konferencjach, wyjazdach studyjnych czy studiach podyplomowych, możemy profesjonalnie wspierać współpracujących z nami producentów żywności.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem wpływającym na jakość produkcji jest przygotowanie odpowiednich zaleceń nawozowych. Jest to możliwe dzięki właściwemu pobraniu reprezentatywnych próbek gleby. Nasza firma idzie krok dalej i oferuje kompleksową usługę w tym zakresie tj. zajmujemy się wszystkim, począwszy od pobrania prób, przez wykonanie badań w akredytowanych laboratoriach do napisania zaleceń nawozowych. Wydawane przez nas zalecenia są efektem pracy naszych doradców bazujących na danych zebranych z gospodarstw, wynikach badań i wiedzy całego zespołu. W ostatnim czasie zdecydowaliśmy się również na zmianę metod analitycznych oraz współpracę z nowymi laboratoriami. Dzięki temu posiadamy wiedzę nie tylko o zawartości dostępnych składników mineralnych w glebie, ale również o ich dostępności dla roślin. Posiadając takie informacje możemy proponować naszym klientom zarówno zalecenia co do samego nawożenia, jak i inne zabiegi, które pozwolą uaktywnić to, co jest zawarte w glebie a dotychczas było niedostępne dla roślin np. mikoryzacja.

Każdego roku, pobieramy również od naszych klientów reprezentatywną próbę owoców do badań na pozostałości pestycydów. Próby te dostarczamy do akredytowanych laboratoriów, a wyniki badań analizujemy pod kątem wymagań poszczególnych rynków.

Nowe rynki

Zakres działalności naszej firmy podyktowany jest potrzebami naszych klientów. Wdrażamy takie systemy jakości jakich oczekują odbiorcy naszych klientów. Uczestniczymy również aktywnie w procesach „otwierania nowych rynków”. W roku 2015 mieliśmy przyjemność prezentowania gospodarstw wraz z całym naszym programem doradczym podczas wizyty przedstawicieli Chińskiej Republiki Ludowej oraz Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Nasze rozwiązania spotkały się z uznaniem, dzięki czemu zostały rozwiane wątpliwości naszych gości dotyczące zwalczania chorób i szkodników w polskich sadach.

Możemy pochwalić się również aktywnym uczestnictwem w Programie Obniżonych Pozostałości, którego celem było wyprodukowanie przez uczestników owoców wysokiej jakości i spełniających jednocześnie najostrzejsze kryteria dotyczące norm pozostałości pestycydów.

Nie bez znaczenia jest też nasze zaangażowanie w niemiecki system certyfikacji QS. Nasza firma jako jedna z niewielu polskich firm doradczych uzyskała status koordynatora QS dla kategorii owoce i warzywa. Dzięki temu nasi klienci mogą szybciej uzyskać ten prestiżowy certyfikat. Na potrzeby najbardziej wymagających odbiorców nawiązaliśmy współpracę z laboratorium Analitica Alimentaria, które jest uprawnione do badań w systemie QS. Łącząc nasze usługi jesteśmy w stanie zapewnić pełny serwis w zakresie QS.