Rolnictwo Zrównoważone

Świadomość konsumentów wzrasta każdego roku. Wielu z nich wymaga czegoś więcej niż tylko poświadczenia spełniania unijnych i prywatnych standardów zapewniających bezpieczeństwo. Chcą mieć pewność, że produkt został wyprodukowany z poszanowaniem nie tylko praw pracowniczych, ale też z uwzględnieniem wymogów ochrony środowiska. Bardzo ważny jest również zysk rolnika. Połączenie tych wszystkich czynników potwierdza zgodność z wymaganiami Rolnictwa Zrównoważonego. Większość dużych producentów żywności chce potwierdzić zgodność swojej produkcji z wymaganiami Rolnictwa Zrównoważonego.

Jest kilka możliwości potwierdzenia spełniania wymogów Rolnictwa Zrównoważonego. Pierwszą z nich jest certyfikacja gospodarstwa posiadającego certyfikat GLOBALG.A.P. jako dodatkowy moduł add-on oraz rejestracja w bazie SAI Platform i uzyskanie certyfikatu rolnictwa zrównoważonego przy certyfikacji GLOBALG.A.P. Drugą opcją jest certyfikacja grupy dostawców na zgodność z wymaganiami SAI Platform, a kolejna z nich jest certyfikacja gospodarstw zgodnie z prywatnym standardem jak np. wewnętrzny standard rolnictwa zrównoważonego PEPSICO czy UNILEVER.

FreshMazovia może się pochwalić wieloma sukcesami na każdym z tych pól. Dzięki współpracy z jednostką certyfikującą QA Solutions zatwierdzoną przez SAI Platform mamy szerokie możliwości uzyskania certyfikatu Rolnictwa Zrównoważonego, potwierdzone wieloma sukcesami.