GLOBALG.A.P. to najważniejszy prywatny system jakości i bezpieczeństwa żywności w produkcji pierwotnej. Jest on niezbędny w nowoczesnym handlu. Każdego roku kolejni odbiorcy wprowadzają obowiązek posiadania GLOBALG.A.P. dla swoich dostawców.

Kilka lat temu większość rolników uznawała, że wprowadzenie tego standardu jest niemożliwe, a wymogi zawarte w ogromnej ilości pytań kontrolnych nie do spełnienia. W tym miejscu nieocenione okazało się nasze podejście do wdrażania systemów jakości. Dzięki podziałowi wymagań na te dotyczące infrastruktury, dokumentacji i zaświadczeń okazało się, że jest to dla nich proste i czytelne. Dodatkowa argumentacja wskazująca, że prowadzenie gospodarstwa wg wymagań tego standardu pozwala zaoszczędzić nie tylko czas ale i pieniądze, przyniosła zdecydowany przyrost ilości certyfikowanych gospodarstw. Obecnie nasza firma przygotowuje do certyfikacji blisko 2000 gospodarstw.

Zdajemy sobie sprawę, że mimo wszystkich wymienionych korzyści nadal bardzo ważny pozostaje aspekt kosztu samej certyfikacji. Jest to powód dla którego większość gospodarstw certyfikowana jest grupowo jako Opcja 2 GLOBALG.A.P. – jest to rozwiązanie uzasadnione ekonomicznie. Drugim sposobem certyfikacji naszych klientów jest oczywiście certyfikacja indywidualna GLOBALG.A.P. Opcja 1. Dla firm obracających produktami certyfikowanymi oferujemy przygotowanie do certyfikacji GLOBALG.A.P. – Chain of Custody. W zakresie tego standardu, działalność naszej firmy wykracza poza rynek owoców i warzyw. W ostatnim czasie blisko 30% naszych klientów zdecydowało się na certyfikację modułu socjalnego GRASP. Nasza oferta obejmuje także GLOBALG.A.P. Aquaculture dla produkcji ryb i Plant Propagation Material dla produkcji szkółkarskiej. Nasze doradztwo w zakresie GLOBALG.A.P. jest również dobrze oceniane poza granicami Polski.

Warto podkreślić, że zarówno w przypadku doradztwa w zakresie produkcji, jak i w zakresie systemów jakości cenimy sobie naszą niezależność. Współpracujemy z kilkoma jednostkami certyfikującymi, jesteśmy członkami GLOBALG.A.P. dzięki czemu mamy dostęp do najnowszej wiedzy i interpretacji. Takie podejście gwarantuje, że nasi klienci są dobrze przygotowani do certyfikacji.